• صفحه نخست
  • :
  • پست الكترونيک
  • :
  • سایت مپ
  • :
  • تغيير زبان

 

دکتر سیدحمیدرضا طیبی:
اعمال ننگین تروریست‌ها، خللی در اراده مردم ایجاد نمی‌کند/ جهاد، عضوی انقلابی را از دست داد 

رییس جهاددانشگاهی با اشاره به شهادت مجاهد شهید حجت‌الاسلام تقوی، اظهار کرد: این نهاد، همکاری انقلابی را از دست داد. این اعمال ننگین تروریستی باعث نمی‌شود مردم ما در کشور احساس ناامنی کنند و یا در اتحاد و اراده آن‌ها در مبارزه با استکبار، آمریکا و ایادی آن‌ها خللی وارد شود.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی به نقل از ایکنا، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی تقوی رییس سابق این سازمان و مدیرعامل خبرگزاری ایکنا در پی عملیات تروریستی مجلس شورای اسلامی به مقام رفیع شهادت نایل آمد. به همین مناسبت با سیدحمیدرضا طیبی، رییس جهاد دانشگاهی گفت‌وگو کردیم.
دکتر سیدحمیدرضا طیبی ضمن ابراز تسلیت به همکاران جهادی، مجموعه خبرگزاری ایکنا و خانواده این شهید، اظهار کرد: من از ابتدای مسئولیتم در جهاد و ارتباطم با ایکنا، با شهید تقوی آشنا شدم، تا زمانی که در جهاد دانشگاهی علم و صنعت مسئولیت داشتم، ارتباطی با سازمان فعالیت‌های قرآنی و ایکنا نداشتم، اما از آن زمان که مسئولیت جهاد دانشگاهی را عهده‌دار و با ایکنا آشنا شدم، مرحوم تقوی را در این سازمان مشغول فعالیت دیدم.
وی افزود: ایشان فردی مومن و بااخلاق بودند، اگرچه با ورودم به ساختمان مرکزی جهاد، ارتباط نزدیک کاری با ایشان نداشتم، اما به همان میزان که با وی در ارتباط بودم و در فرصت‌هایی که پیش می‌آمد و با یکدیگر ملاقات داشتیم، وقتی در مورد مسائل کشور و جهاد صحبت می‌کردند، ایشان را فردی دلسوز و فداکار می‌دیدم، ایشان جانباز انقلاب و خادم قرآن بود.
رئیس جهاددانشگاهی تصریح کرد: در دوره‌ای که ایشان مسوولیت سازمان فعالیت‌های قرآن و خبرگزاری ایکنا را بر عهده داشتند و بنده مجدد به جهاددانشگاهی علم و صنعت برگشتم، ارتباط دوستی ما همچنان برقرار بود و پس از آن زمانی که مجدد مسوولیت جهاد برای بار دوم و سوم به من واگذار شد، این ارتباط عمیق‌تر از قبل شد.
طیبی ادامه داد: مرحوم تقوی چندی پیش ابراز علاقه کردند که در مجلس شورای اسلامی مشغول فعالیت باشند و بنده نیز موافقت کردم. در این مدت هم ارتباط نزدیکشان با جهاد برقرار بود و درباره مسائل مختلف کشور با یکدیگر صحبت می‌کردیم.
وی در پاسخ به این پرسش که شهید تقوی چه ماموریتی در مجلس شورای اسلامی داشتند، گفت: مجلس شورای اسلامی طبق قوانین می‌تواند از برخی سازمان‌ها درخواست کند که افرادی را برای همکاری با مجلس مامور کنند، برخی نمایندگان تمایل داشتند با جهاد دانشگاهی در ارتباط باشند و پس از آن درخواست خود را با ما در میان گذاشتند و مرحوم تقوی نیز که خودشان تمایل داشتند به عنوان نماینده جهاددانشگاهی در مجلس حضور یابند، به آنجا رفتند.
رییس جهاددانشگاهی عنوان کرد: اگر چه ایشان به فیض شهادت رسیدند و جهاددانشگاهی، همکاری خوب و انقلابی را از دست داد، اما آنچه که اهمیت دارد این است که این اعمال ننگین تروریستی باعث نمی‌شود مردم ما در کشور احساس ناامنی کنند و یا در اتحاد و اراده آن‌ها در مبارزه با استکبار، آمریکا و ایادی آن‌ها خللی وارد شود و ان‌شاءالله هرچه زودتر شر آن‌ها و ایادی پلیدشان همچون تکفیری‌ها، از جهان اسلام کنده خواهد شد.
یادآور می‌شود، پیکر شهید حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی تقوی، روز جمعه
۱۹خردادماه جاری پس از اقامه نماز جمعه در مصلای قدس قم با حضور پرشور مردم و نمازگزاران روزه دار این شهر، در گلزار شهدای قم در جوار شهدای دفاع مقدس به خاک سپرده شد.
وی در جنایت تروریستی گروهک داعش روز چهارشنبه،
۱۷ خردادماه جاری، در ساختمان مجلس شورای اسلامی به فیض شهادت نایل آمد.

همچنین مرحوم علی توده فلاح همسر گرامی همکار ارجمند سرکار خانم مردی از همکاران شرکت مهندسین مشاور فجر توسعه در جریان حمله تروریستی 17 خرداد به مجلس به شهادت رسیدند.

روابط عمومی جهاددانشگاهی علم و صنعت شهادت این دو شهید بزرگوار را به  خانواده بزرگ جهاددانشگاهی تسلیت و تعزیت عرض می نماید.

 


صفحه قبل صفحه بعد