• صفحه نخست
  • :
  • پست الكترونيک
  • :
  • سایت مپ
  • :
  • RSS
  • :
  • تغيير زبان
» » دکتر سورنا ستاری
 بازدید معاون علمی و فناوری رییس جمهور از طرح‌های صنعتی جهاددانشگاهی علم و صنعت

دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور با همراهی دکتر طیبی رییس جهاد دانشگاهی روز پنج شنبه مورخ 24/3/97 از سه طرح بزرگ صنعتی جهاد دانشگاهی علم و صنعت بازدید کردند.

 

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی علم و صنعت، در این بازدید که با حضور در پژوهشکده برق جهاددانشگاهی علم و صنعت انجام شد، سه طرح بزرگ صنعتی شامل سیستم رانش مترو، رکتیفایر مترو و سیستم شبیه‌ساز نمک‌زدایی نفت خام مورد بازدید قرار گرفت و مسوولان و دست اندرکاران هریک از طرح‌ها توضیحاتی در خصوص جزییات آن ها ارایه کردند.

دو سیستم رکتیفایر و شبیه ساز نمک‌زدایی نفت خام با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سرمایه گذاری مشترک این معاونت و جهاددانشگاهی به انجام رسیده و مسوولان هر دو حوزه، صبح امروز از پیشرفت‌های طرح و نتایج آن بازدید کردند تا بتوانند در خصوص رفع کمبودها و توسعه آتی آن تصمیم‌گیری‌های لازم را انجام دهند.

طرح ملی بومی‌سازی سیستم رانش مترو شهری طرحی است که تلاش می‌کند چهار قطعه اساسی سیستم رانش قطارهای مترو مطابق با قطارهای متروی تهران را بسازد. در این راستا سیستم رانش موتور، سیستم برق موتور، گیربکس و موتور چهار قطعه اصلی هستند که در پژوهشکده برق جهاد دانشگاهی دانشگاه علم و صنعت طراحی و ساخته شده‌اند.

در سیستم نمک‌زدایی نفت خام ، نفتی که از چاه خارج می‌شود، قبل از ورود به پالایشگاه‌ها، گرفته می‌شود و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد. این مدل در واقع نمونه کوچکی از مدل‌های بزرگ صنعتی است که بر اساس آن دانش طراحی سیستم‌های بزرگ به دست می‌آید و در نهایت سیستم‌های بزرگ طراحی می‌شوند. بنابراین این سیستم نمونه پایلوت و نوعی شبیه‌ساز به شمار می‌رود.

 

 

راه‌اندازی مجدد سه طرح صنعتی جهاددانشگاهی علم و صنعت با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

 

دکتر حمیدرضا طیبی از راه‌اندازی مجدد سه طرح صنعتی جهاددانشگاهی خبر داد و گفت: با قول معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مبنی بر تامین منابع مالی این پروژه‌ها، اجرای این طرح‌ها مجددا به جریان خواهد افتاد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، دکتر حمید رضا طیبی در حاشیه بازدید از سه طرح بزرگ صنعتی جهاددانشگاهی علم و صنعت که امروز با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهور در پژوهشکده برق این دانشگاه انجام شد، اظهار کرد: تاسیس حساب مشترک بین جهاددانشگاهی و معاونت علمی و فاوری رییس جمهور برای انجام سه پروژه اصلی و بزرگ صنعتی اقدام بسیار خوبی بود که بر اساس توافق صورت گرفته 50 درصد منابع این پروژه‌ها توسط معاونت علمی تامین می‌شود.

وی در ادامه تصریح کرد: متاسفانه اجرای طرح‌های فوق مدتی دچار وقفه شد، اما خوشبختانه در جریان بازدید امروز معاون علمی و فناوری رییس جمهور و مشاهده پیشرفت واقعی این پروژه‌ها، مقرر شد راه‌اندازی آن‌ها با کمک این معاونت مجددا آغاز شود.

رییس جهاددانشگاهی با اشاره به حمایت‌های معاونت علمی از طرح‌های این نهاد ادامه داد: دکتر ستاری معاون علمی  وفناوری رییس جمهور در بازدید امروز از طرح‌های مشترک این معاونت با جهاددانشگاهی بر تامین منابع اجرای این پروژه‌ها تاکید کرد. همچنین تامین منابع مالی برای ساخت سیستم‌های نمک زدایی نکته مهمی بود که امروز در خصوص آن صحبت شد؛ چرا که تولید این پروژه نیازمند بودجه سنگینی است که معاون علمی و فناوری رییس جمهور، تامین این بودجه را تایید کرد و امیدوارم مجددا در جلسه‌ای که با حضور مسوولان خواهیم داشت، بتوانیم این پروژه را از حالت پایلوت خارج کرده و توسعه دهیم.

 


 

دکتر سورنا ستاری

 

دکتر سورنا ستاری

 

دکتر سورنا ستاری

 

دکتر سورنا ستاری

 

دکتر سورنا ستاری

 

دکتر سورنا ستاری