• صفحه نخست
  • :
  • پست الكترونيک
  • :
  • سایت مپ
  • :
  • RSS
  • :
  • تغيير زبان
» » جهادگران این نهاد با آرمان‌های امام راحل تجدید میثاق کردند
 جهادگران این نهاد با آرمان‌های امام راحل تجدید میثاق کردند

 

رییس جهاددانشگاهی به همراه تعدادی معاونان،‌مسوولان و اعضای جهادهای دانشگاهی در آستانه سی و هشتمین سالگرد تاسیس این نهاد انقلابی، با حضور در مرقد مطهر امام خمینی(ره) با آرمان‌های بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران تجدید میثاق کردند.

 

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، دکتر حمیدرضا طیبی رییس جهاددانشگاهی به همراه معاونان و اعضای جهاددانشگاهی در این آیین با اهدای تاج گل و قرائت فاتحه یاد و خاطره امام راحل را گرامی داشت و در ادامه میثاق‌نامه‌ جهادگران این نهاد با آرمان‌های بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی و تجدید بیعت با رهبر معظم انقلاب اسلامی قرائت شد.

متن میثاق‌نامه جهادگران جهاددانشگاهی به شرح زیر است:
حمد و سپاس بی حد، خدای را که بار دیگر در سی و هشتمین سالگرد تاسیس نهاد علمی، فرهنگی و انقلابی جهاددانشگاهی، در اجتماع ایمانی جهادگران دانشگاهی هستیم.
بی تردید اعتلای نام جهاددانشگاهی در همه عرصه‌های فرهنگی، آموزشی، پژوهشی، کارآفرینی و اشتغال مرهون زحمات خالصانه تمامی جهادگرانی است که دل در گرو آبادانی این مرز و بوم دارند.
اینک در آستانۀ ورود به سی‌ونهمین سال فعالیت نهاد انقلابی جهاددانشگاهی، شاهد تجدید عهد آسمانی گروهی از مردان و زنان جهادگری هستیم که با پیروی از امام همام خود، به تحقق جامعۀ موعود قرآنی می‌اندیشند و بار دیگر در این ایام هم‌قسم می‌شوند که تا رساندن ایران اسلامی به مرزهای پیشرفت از پا ننشینند و تمام تلاش و توان خود را برای اعتلا و سربلندی این نهضت به کار گیرند و اجازه ندهند که گذر ایام بر خاطر و یادها پردۀ غبار بیفشاند.
جهادگران با وجود تمام کاستی‌ها باور دارند که می‌توانیم با مدیریت صحیح و تکیه بر توان دانش‌بنیانِ داخلی، نه تنها از تحریم‌ها عبور کنیم، بلکه صحنه‌های بدیعی از پیشرفت را در دوران تحریم رقم بزنیم.
ما اعضای جهاددانشگاهی با در نظر گرفتن توطئه‌های دشمن استکباری که درصدد بستن راه‌های دسترسی ایرانیان به امکانات و منابع علمی است، تلاش مضاعف را وجهۀ همت خود قرار داده و به سهم خود حرکت علمی کشور را شتاب می‌بخشیم.
اعضای جهاددانشگاهی ضمن تأکید بر ضرورت مقاومت و ایستادگی در برابر دشمنان، یگانه راه حل مشکلات کشور را تکیه بر توانایی علمی کشور، به ویژه بهره‌گیری مؤثر از نیروی پر توان و شکوفای جوانان در محیط‌های دانشگاهی می‌دانند. دمیدن روح خودباوری، نشاط‌آفرینی، امید و اعتماد میان اقشار مختلف اجتماعی و میان جامعه و حاکمیت از ضرورت‌های مقاومت و پیروزی قطعی کشور است.
برای تحقق پیشرفت دانش‌بنیان مورد نظر رهبر معظم انقلاب، لازم است ارادۀ دستیابی به آن در همۀ ارکان نظام به صورت جدی شکل بگیرد. پیش‌نیاز شکل‌گیری این ارادۀ جدی، ثبات سیاسی، ثبات اقتصادی، وفاق ملی، برنامه‌ریزی جامع بلندمدت و ایجاد محیط امن سرمایه‌گذاری است.
همچنین ضرورت دیگر بهره‌گیری از مدیران مؤمن و انقلابی، صادق، سخت‌کوش، خودباور و کاربلد است. در یک کلام، مدیریت جهادی رمز تحقق جامعه و اقتصاد دانش‌بنیان مقاومتی در ایران است.
ما باور داریم که دانش باید در خدمت رفع نیازهای جامعه قرار بگیرد و مسئولیت اجتماعی نهادهای علمی ـ دانشگاهی موجب تحکیم ارتباط آنها با جامعه و دستگاه‌های اجرایی خواهد شد. جهاددانشگاهی به‌مثابه حلقۀ واسط دانشگاه با صنعت و جامعه سالهاست خود را برای ساختن بسترهای تحقق مسئولیت اجتماعی دانشگاه آماده و مجهز کرده است. در این راستا، لازم است نظام نوآوری کشور شکل بگیرد و ضعف‌ها و اشکالات آن شناسایی و برطرف شود. از این رو، جهاددانشگاهی آماده بر عهده گرفتن مأموریت عارضه‌یابی نظام نوآوری کشور است.
ما اعضای جهاددانشگاهی با شناخت صحیح از توانمندی‌های خود و با اتکا به کارنامۀ نزدیک به چهار دهه‌ای این مولود انقلاب، آمادۀ بر عهده گرفتن مأموریت‌های بزرگ ملی در عرصه‌های گوناگون علمی ـ پژوهشی، فرهنگی، آموزشی، اشتغال و کارآفرینی هستیم.
و اینک ای امام عزیز! همۀ ما ایمان داریم که چشمان نافذ و نگاه قدسی‌تان همچون همیشه در تاریخ این نهضت شاهد حضور و ضربان این نهاد انقلابی بوده و هست. ما با راهبری مقام معظم رهبری(مدظله) که به یقین، قطار انقلاب را بر همان صراط مستقیم پیش می‌رانند، از آن روح قدسی همت می‌طلبیم و اطمینان می‌دهیم که حرکتی که با آن دستان توانمند آغاز شده، تا همیشه بر همان مسیر ادامه خواهد یافت و هیچ‌گاه اجازه نخواهیم داد که دشمنان فریبکار به گنج بزرگ و پابرجای فرهنگ ناب انقلاب اسلامی دست دراز کنند.
ما متعهد و هم‌قسم شده‌ایم که در مسیر صیانت از ارزش‌های انقلاب اسلامی و انقلاب فرهنگی، با کوشش برای متبلور ساختن هنر اصیل و فعالیت فرهنگی ـ هنری، عرصۀ تازه‌ای از این گونه فعالیت‌ها را در سطح کشور معرفی کنیم.بنابراین ضمن ابراز پایبندی به آرمان‌ها، اخلاق و پیشرفت اسلامی ایرانی دانش‌بنیان کشور مجاهدانه می‌کوشیم با گسترش طرح‌های بین‌المللی و ملّی در حوزه‌های علمی، فرهنگی، آموزشی در کنار مدیریت دانشگاه‌ها قرار بگیریم و شانه به شانه سایر نهادهای انقلابی در راستای اعتلای نام ایران عزیز گام برداریم.

 

 

 جهادگران این نهاد با آرمان‌های امام راحل تجدید میثاق کردند